flag Судова влада України
Увага! Суд не здійснює правосуддя. Підсудність змінено на Кіровський районний суд м. Дніпропетровська

Діяльність Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" продовжено до 2017 року

25 листопада 2015, 16:55

 24 листопада 2015 року в Міністерстві юстиції України відбулося  засідання Керівного комітету Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні". У заході взяли участь представники бенефіціара та реципієнтів, зокрема, Адміністрації Президента України, Верховного Суду України, вищих судів, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Державної судової адміністрації України, Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України, інших органів державної влади та представники громадянського суспільства.

 

У вступному слові заступник Міністра юстиції України Сергій Шкляр та Глава Представництва Європейського Союзу в Україні Ян Томбінські відзначили вагомий внесок Проекту до проведення судової реформи в Україні та прагнення органів державної влади впроваджувати європейські стандарти в роботі.

Як зазначив Ян Томбінські, Європейський Союз зацікавлений у підвищенні рівня довіри у сфері юстиції в Україні й Асоціація з ЄС потребує покращення роботи сектору юстиції. Він підкреслив, що в суспільстві має бути розуміння, що будь-який громадянин є рівноправним в очах правосуддя, а інвестори знали які правила діють у державі.

Про цілі та компоненти Проекту, а також основні заходи в рамках його реалізації розповів Керівник Проекту Віргіліюс Валанчюс. Він нагадав, що Президент України підписав "Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів (Стратегію) на 2015–2020 рр". Також Кабінет Міністрів України затвердив План дій з реалізації положень Стратегії. Також Віргіліюс Валанчюс повідомив, що діяльність Проекту продовжено до 2017 року.

Учасники заходу високо оцінили діяльність Проекту та подякували його співробітникам за роботу в усіх його шести компонентах:

1. Розвиток загальної стратегії реформ сектору юстиції;

2. Підтримка реформи системи виконання судових рішень;

3. Реформа прокуратури;

4. Доступ до правосуддя і забезпечення права на захист;

 

5. Незалежність судової системи;                    

6. Запобігання та боротьба з корупцією.

Під час заходу було презентовано план роботи Проекту на жовтень 2015 ― червень 2016 року. Наступна зустріч Керівного комітету відбудеться в червні наступного року.

Довідково: Проект "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" має бюджет у 8,6 мільйонів євро та триватиме 3,5 роки. Проект реалізується Консорціумом на чолі із Justice Coopération Internationale (JCI), уповноваженим органом Міністерства юстиції Франції, у співпраці із CIVIPOL (уповноваженим органом Міністерства внутрішніх справ Франції), ADETEF (уповноваженим органом Міністерства фінансів Франції), Міністерством юстиції Польщі, Міністерством юстиції Литви, Литовським Інститутом права, Німецьким Фондом міжнародного правового співробітництва (IRZ), уповноваженим органом Федерального Міністерства юстиції Німеччини та українською неурядовою організацією "Центр політико-правових реформ" у статусі асоційованої організації. Проект розпочав роботу відповідно до Угоди, укладеної в грудні 2011 року між Урядом України та Європейським Союзом, яка закладає правову основу для започаткування та реалізації Проекту ЄС "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні". Метою Проекту "Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні" є прискорення сталих реформ у сфері юстиції в Україні. Крім того, у рамках проекту має бути напрацьоване єдине консолідоване бачення реформ у сфері юстиції, яке поділятимуть усі заінтересовані сторони.