ЗАТВЕРДЖЕНО Рішенням зборів суддів Іллічівського районного суду
м. Маріуполя Донецької області 10 вересня 2015 р. № 12
В новій редакції затвердженої рішенням зборів суддів Іллічівського райсуду м. Маріуполя
від 10.12.2015 року № 17;
від 18. 02.2016 року № 4;
від 20.04.2016 року № 7;
від 10.01.2017 року № 1
від 05.04.2018 року № 3
від 01.04.2021 року № 5
ЗАСАДИ
використання автоматизованої системи
документообігу Іллічівського районного суду
м. Маріуполя Донецької області
Засади використання автоматизованої системи документообігу суду - це затверджені рішенням зборів суддів відповідного суду правила застосування Положення про автоматизовану систему документообігу суду з урахуванням юрисдикції та інстанційності суду, норм процесуальних кодексів та законів України.
Засади використання автоматизованої системи документообігу Іллічівського районного суду м. Маріуполя Донецької області (далі - Засади) розроблені відповідно до вимог статті 15 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» на підставі Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 02 квітня 2015 року (далі - Положення), Цивільного процесуального кодексу України, (ЦПК України), Кримінального процесуального кодексу України (КПК України)
Автоматизованою системою документообігу суду з використанням комп’ютерної програми "Д-3", розробленої адміністратором автоматизованої системи для загальних судів, здійснюється автоматизований розподіл судових справ і визначення судді для розгляду конкретної справи.
1.1. В Іллічівському районному суді м. Маріуполя Донецької області встановлено спеціалізацію слідчих суддів (за правилами КПК України). Обрано суддів уповноважених на здійснення розгляду кримінальних проваджень за правилами Кримінально-процесуального кодексу України щодо неповнолітніх осіб, а у разі їх відсутності вказані справи розподіляються судді, який має найбільший стаж роботи на посаді судді.
розподілу справ між суддями.
2.1. В Іллічівському районному суді м. Маріуполя Донецької області застосовуються:
автоматизований розподіл судових справ після реєстрації відповідної судової справи в день її надходження;
розподіл судових справ шляхом передачі судової справи раніше визначеному у судовій справі судді;
повторний автоматизований розподіл судових справ;
2.2. Не розподіляються щодо конкретного судді, в порядку автоматизованого розподілу, судові справи, що надійшли:
за два місяці до закінчення повноважень судді;
за п’ятнадцять днів до початку відпустки (якщо її тривалість становить не менше чотирнадцяти календарних днів);
за три робочих дні до початку відпустки (якщо її тривалість становить менше чотирнадцяти календарних днів);
у період відпустки судді;
за один робочий день до відрядження (за три робочі дні – якщо тривалість відрядження становить більше семи календарних днів) та в дні перебування судді у відрядженні;
під час тимчасової непрацездатності судді;
за один робочий день до направлення судді на навчання, підвищення кваліфікації, для участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування тощо без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);
у дні перебування судді на навчанні, підвищенні кваліфікації, участі у семінарських заняттях, діяльності органів суддівського самоврядування тощо, без відбуття у відрядження (за наявності наказу голови суду);
у разі призначення судді членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України –з моменту прийняття рішення про призначення;
у разі видалення судді до нарадчої кімнати більше, ніж на 2 доби (відповідно доповідної записки секретаря судового засідання із зазначенням інформації про дату та час видалення судді до нарадчої кімнати) - на весь час перебування судді у нарадчій кімнаті;
в інших передбачених законом випадках, у яких суддя не може здійснювати правосуддя або брати участь у розгляді судових справ.
У випадках виконання суддями іншої роботи, не пов’язаної із здійсненням правосуддя (узагальнення судової практики, аналізи стану здійснення судочинства, участь у спеціальній підготовці кандидата на посаду судді, підготовці суддів та працівників апаратів судів, а також здійснення науково-викладацької діяльності в Національній школі суддів України) на строк її виконання, зазначений у наказі голови суду.
Дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, не враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.
2.3. Передача судової справи (матеріалів кримінального провадження) раніше визначеному судді, слідчому судді, колегії суддів проводиться щодо:
1) клопотань (подань), скарг, які надійшли у межах одного кримінального провадження (за номером ЄДРДР);
2) судових справ, що надійшли із судів апеляційної або касаційної інстанцій після скасування ухвал, які перешкоджають подальшому розгляду судової справи (крім ухвал про закриття, припинення провадження, відкриття провадження у справі про банкрутство, відмову у відкритті провадження у справі про банкрутство, перехід до наступної судової процедури, затвердження плану санації, визнання недійсними правочинів, укладених боржником, результати розгляду грошових вимог кредиторів, звільнення (усунення, припинення повноважень) арбітражного керуючого, результати розгляду скарг на дії (бездіяльність) арбітражного керуючого, закриття провадження у справі про банкрутство; постанов про визнання боржника банкрутом) та ухвал, які не перешкоджають подальшому розгляду судової справи;
3) заяви або клопотання, що надійшли для вирішення питання про прийняття додаткового судового рішення, виправлення описок та помилок, роз'яснення судового рішення, повернення судового збору;
4) судових справ про перегляд заочного рішення;
5) заяв та клопотань з процесуальних питань, пов’язаних з виконанням судових рішень, подані до суду, що розглядав справу;
6) матеріалів кримінального провадження щодо особи, стосовно якої вже здійснюється судове провадження, у випадку, передбаченому частиною другою статті 334 Кримінального процесуального кодексу України;
7) зустрічних позовів та позовів третіх осіб, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору у судовій справі, у якій відкрито провадження;
8) заяв про відновлення втраченого судового провадження;
9) заяв про забезпечення позову, доказів, поданих після подання позовної заяви;
10) заяв про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами за виключенням випадків, визначених законом;
2.4 У разі тривалої відсутності (закінчення повноважень, довготривале перебування на лікарняному, призов на військову службу, відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами) визначеного в судовій справі головуючого судді судові справи, матеріали, клопотання, заяви, скарги зазначені у п. 2.3 Засад підлягають автоматизованому розподілу на загальних підставах.
У разі відсутності раніше визначеного в судовій справі слідчого судді або у випадках визначених п. 2.2 Засад, клопотання та скарги зазначені у п.п. 1 п. 2.3 Засад підлягають автоматизованому розподілу іншим слідчим суддям.
У разі тимчасової відсутності раніше визначеного у судовій справі головуючого судді, судові справи, матеріали, клопотання, заяви, зазначені у п. 2.3 зазначених Засад, розподіляються цьому судді та передаються в день його виходу на роботу, якщо це не перешкоджає їх розгляду у межах передбачених процесуальним законодавством строків.
В іншому випадку такі матеріали передаються для здійснення повторного автоматизованого розподілу за вмотивованим розпорядженням керівника апарату суду (особи, яка виконує його обов'язки) на підставі службової записки секретаря суду, помічника судді (особи, яка виконує його обов'язки).
2.5 Можуть не розподілятися щодо конкретного судді судові справи на період не більше 2 тижнів підряд у випадках виявлення керівником апарату суду значної різниці в навантаженні на суддів на підставі наказу голови суду за поданням керівника апарату суду.
У цьому випадку дні, у які не розподіляються щодо конкретного судді судові справи, враховуються при розрахунку коефіцієнту навантаження судді на момент автоматизованого розподілу судової справи.
2.6 У випадках знеструмлення електромережі суду, виходу з ладу обладнання або комп'ютерних програм чи настання інших обставин, які унеможливлюють функціонування автоматизованої системи розподіл судових справ, які за законом мають розглядатися невідкладно з метою недопущення порушення конституційних прав громадян (судові справи, пов’язані з виборчим процесом, судові справи про встановлення або усунення обмежень щодо реалізації права на мирні зібрання,вирішення питання застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, клопотання слідчого, прокурора про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, клопотання про надання дозволу на обшук чи огляд житла тощо) здійснюється головою суду у день надходження скарг, звернень, клопотань.
2.7 У разі неможливості виконання суддею, який входить до складу колегії суддів, обов’язків судді (тимчасова непрацездатність, відрядження, відпустка тощо), який не є головуючим суддею у судовій справі, повторний розподіл судових справ не здійснюється. Заміна відсутнього судді, який входить до складу колегії суддів, здійснюється автоматизованою системою документообігу.
2.8 Збори суддів Іллічівського районного суду м. Маріуполя Донецької області за необхідності заслуховують керівника апарату суду з питань функціонування автоматизованої системи, стану розподілу судових справ з метою дотримання збалансованого навантаження суддів та приймають з цих питань рішення, що є обов’язковими для суддів та працівників апарату цього суду.
при автоматизованому розподілі справ:
3.1 З метою забезпечення умов для виконання суддями, які займають адміністративні обов’язкі як за займаною посадою, так і обов’язкі судді при автоматичному розподілі судових справ автоматизованою системою документообігу, визначити коефіцієнт (відсоток справ, що підлягає розгляду такими суддями) з урахуванням інтенсивності та об’єму роботи:
- голові суду – 0,7 (70% річного навантаження суддів );
3.2. Визначити коефіцієнт складності категорій кримінальних справ (проваджень):
Коефіцієнт складності «5»:
ст. ст. 110 ч. 3; 111 ч. 1; 112 ч. 1; 113 ч. 1; 114 ч.1; 114-1 ч. 2; 115 ч.1, 2; 147 ч.2;149 ч.2, 3; 152 ч.3, 4; 153 ч.3; 185 ч.5; 186 ч. 5; 187 ч.3, 4;189 ч.4;190 ч.4; 191 ч.5; 194-1 ч.3; 199 ч.3; 201 ч.2; 209 ч.2,3; 252 ч.2; 255 ч.1; 257; 258 ч.2,3; 258-3 ч. 1; 258-5 ч. 3; 260 ч.4, 5; 261; 262 ч.3; 263-1 ч.3; 265 ч.3; 265-1 ч.3; 267 ч.2; 270-1 ч.3; 277 ч.3; 278 ч.3; 279 ч.3; 280 ч.3; 281 ч.3; 282 ч.3; 289 ч. 3; 292 ч.3; 294 ч.2; 297 ч.4; 301 ч.5; 303 ч.4; 305 ч.3; 306 ч. 1,2; 307 ч.3; 308 ч.3; 312 ч.3; 313 ч.3; 314 ч.3; 315 ч.2; 345 ч.3,4; 345-1 ч. 3, 4; 346 ч.3; 347 ч.2; 347-1 ч. 2; 348; 348-1 ч. 2; 349; 349-1; 350 ч.3; 352 ч.2; 368 ч.4; 377 ч.3; 378 ч.2; 379; 398 ч.3; 399 ч.3; 400; 404 ч.4, 5; 408 ч.4; 410 ч.3; 414 ч.3; 416; 417;426-1 ч. 5; ; 437 ч. 1,2 ; 438 ч. 1, 2; 439 ч. 1, 2; 441; 442 ч.1; 443; 446 ч. 1, 2; 447 ч. 2, 3.
Коефіцієнт складності «4»:
злочини у сфері господарської діяльності (розділ 7 особливої частини КК України); ст. 258 ч. 1 КК України; злочини у сфері службової діяльності ( розділ 17, окрім ч. 4 ст. 368 КК України).
Коефіцієнт складності «3»:
злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи, крім справ, які відносяться до 5 категорії (розділ 4 особливої частини КК України); злочини проти життя, здоров’я особи, крім справ, які відносяться до 5 категорії (розділ 2 особливої частини КК України); злочини проти волі, честі та гідності особи (розділ 3 КК України крім справ, які відносяться до 5 категорії); 191 ч. 4; 240 ч. 4; 256 ч. 2; 259; 262 ч. 1, 2; 276 ч. 3; 286 ч. 2, 3; 294 ч. 1; 301 ч. 4; 303 ч. 3; 304 ч. 2; злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров’я населення (розділ 13 особливої частини КК України), крім ст. 309 КК України; злочини проти правосуддя (розділ 18 особливої частини КК України);
Коефіцієнт складності «2»:
ст. ст. 185 ч. 2 (більше 5 епізодів); 186 ч. 2, 3, 4 (більше 5 епізодів); 185 ч. 3, 4, 2 (більше 5 епізодів); 187 ч. 2; 189 ч. 2, 3; 190 ч. 2, 3 (більше 5 епізодів); 191 ч. 2, 3 (більше 5 епізодів); 256 ч. 1 (більше 3 епізодів); 258 – 1 ч. 2; 276 ч. 2; 277 ч. 2; 289 ч. 2; 296 ч. 3, 4 КК України;
Коефіцієнт складності «1»:
решта кримінальних проваджень (справ).